تبلیغات

By Business Card Designsخالد on Twitpic به وبلاگ خالد عزیزی خوش امدید - ادامه مطلب معرفی انترنت
 

ادامه مطلب معرفی انترنت

نوشته شده توسط :khaled khaled
یکشنبه 18 اردیبهشت 1390-02:36 ب.ظ

 

گشت و گذار در انترنت

به خاطر دارید که وب، مجموعه ای از صفحات وب به هم پیوسته می باشد. تقریباً تمامی صفحات وب شامل لینک هایی است که به سایت های دیگر پیوست می باشند. این لینک ها (که hyperlinks, hypertext.links و hot links نیز نامیده می شوند) اغلب به صورت زیر خط دار می باشند. شما می توانید این لینک ها را با حرکت مکان نمای موس بر روی این لینک ها محل یابی نمایید. اگر شکل مکان نمای شما تبدیل به یک دست شد، می توانید با کلیک کردن بر روی آن لینک به صفحه مربوط بروید. پس از یک مکث مختصر، مرورگر وب تان صفحه را نمایش می دهد.

نکته: links چیزی بیش از یک آدرس URL مربوط به سایت وب نمی باشد. یک link اغلب دارای توضیحاتی می باشد و نه آدرس URL . (URLهنگامی که مکان نمای موس را بر روی یک لینک ببریدریال در نوار وضعیت مرورگر وب آدرس واقعی URL مربوط به لینک نمایش داده میشود.) بنابر این، شما می توانید به صفحات وب دیگر بدون نگرانی از آدرس های آن صفحات رجوع نمایید. فقط بر روی لینک مربوط به آن سایت ها باید کلیک نمایید.

یکی از مفید ترین ویژگیهای برنامه Internet Explorer و دیگر مرورگر های وب، توانایی مرورگرها در بازگشت به سایت های هستند که آنها را قبلاً بازدید کرده اید. دکمه Back واقع بر toolbar شما را در سایتی که در طی کار با انترنت مورد بازدید قرار داده اید، برگشت میدهد. دکمه Forward واقع بر toolbar شما را به صفحه ای که از آن برگشت کرده اید، باز می گرداند.

اگر آدرس سایت وب را که می خواهید مشاهده کنید دارید. می توانید با تایپ مستقیم آدرس سایت در داخل کادر متنی آدرس، آن سایت را مشهاده نماید. هنگامی که بر روی کلید Enter بزنید و یا بر روی دگمه Go کلیک نماید، پروگرام Internet Explorer شما را به سایت مورد نظر می برد و صقحه وب آن را به شما نشان می دهد.

اگر به سایتی رفتید که مورد علاقه شما بود، می توانید مکان را در لست بخش Favorites پروگرام Internet Explorer ذخیره نمایید. برای مثال، شاید یک سایت وبی را مورد بازدید قرار داده باشید که راجع به برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما بحث می کند وقصد دارید که در روزهای آینده نیز به این سایت مراجعه نمایید. برای اینکه بتوانید به سرعت به این رجوع نمایید. تنها کافی است که بر روی دکمه Favorites واقع toolbar کلیک نمایید تا Favorites bar نمایش داده شود، و سپس بر روی دکمه Add کلیک نموده، و یک توضیح را وارد کرده و بر روی دکمه OK برای اضافه شدن سایت مزبور به لست Favorites کلیک نمایید، شما می توانید با استفاده از مرورگر Internet Explorer ، حرکت در میان صفحات وب را تمرین کنید، بعد از اینکه یک سایت را بازدید کردید، می توانید به آن سایت وب به ساده گی بازگردید.

احتیات: اغلب، آدرس های سایت وب را با پیشوند http:// مشاهده می نماید، این پیشوند، شما و مرورگر را قادر می سازد که بداند آدرس بعد از علامت سلش دوم آدرس URL یک صفحه وب می باشد. پروگرام Internet Explorer به پیشوند http:// پیش از آدرس URL ها نیازی ندارند.

نکته : بیشتر آدرس های وب با www شروع و به com ختم می شوند، اگرچه سایت های وب زیادی نیز دارای پسوند های مانند، gov و edu می باشند، بدانید که com یکی از مرسوم ترین پسوند های می باشد که شرکت مایکروسافت به کادر فهرست آدرس های خود اضافه کرده است. برای شما تنها کافی است که بخش میانی آدرس سایت وب را تایپ کنید . اگر فرمت سایت وب به صورت www.alibaba.ocmt باشد، با تایپ کلیمه alibaba و سپس فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+Enter پروگرام Internet Explorer خودش در ابتدا و انتهای آن، کلمات http://www و .com را قرار داده و آدرس را تکمیل می نماید.

نکته: اگر تعداد زیادی سایت را به لست Favorites خود اضافه نمایید، مدیریت آن دشوار خواهد شد. از گزینه Folder برای سازماندهی محتویات وب کمک بگیرید. با ساختن مجموعه ای از Folder ها که آنها را بر حسب موضوع نامگذاری می نمایید. می توانید سایت ها وب مورد علاقه خود را برحسب موضوع گروپ بندی نمایید.

Internet explorer لست علاقه مندی های شما را در سه مکان می سازد.

·      در منوی Start پروگرام ویندوز.

·      دکمه Favorites واقع بر toolbar پروگرام Internet Explorer و منوی های دیگر پروگرام windows XP .

·      به عنوان گزینه های در منوی Favorites پروگرام Internet Explorer

مکان یابی اطلاعات

وقتی که قصد دارید اطلاعات را برروی انترنت پیدا کنید، تنها کافی است به سراغ ابزاری که قبلاً شناختید بروید: یعنی گزینه Search companion برنامه ویندوز: شما چگونگی جستجوی اطلاعات در تمامی مکانها را شاید قبلاً در پروگرام Windows XP که چگونه فایل ها، پوشه ها و دوستان خود را پیدا کنید خوانده باشید. پروگرام Internet Explorer همان پنجره search را که در ویندوز مشاهده کردید، با کلیک بر روی دکمه Search واقع در toolbar پروگرام مزبور در اختیار تان قرا می دهند. هنگامی که بر روی دکمه Search واقع بر Toolbar کلیک می کنید، همان گونه که در شکل فوق مشاهده می نمایید پنجره Search Companion ظاهر می شود. شما واژه مورد جستجوی خود را در داخل نوار Search تایپ می نمایید و نتایج در پنجره سمت راست آشکار می شود. هنگامی که کارتان با پنجره Search تمام شد، بر روی دکمه Close کلیک کنید و پنجره مرورگر تان به حالت اولیه خود باز می گردد.

یاداشت: بیشتر مو تورهای جستجوی حساس به متن می باشند، یعنی اینکه شما باید کلمات و عبارات را دقیقاً به همان صورتی که مورد نظر تان می باشد تایپ نمایید. در غیر این صورت، اگر یک واژه ای را در داخل کادر Search با حروف کوچک وارد نمایید، موتور های جستجو معمولاً نمی توانند متن مورد انتظار را پیدا نمایید. بنابراین، اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد شهری به نام Flint واقع در ایالت میشیگان را کسب نمایید، کلمه Flint را وارد کنید. واردکردن تمام نام شهر با حروف کوچک .باعث خواهد شد که موتور جستجو تمامی نامهای مشابه حتی نام یک صخره را به عنوان نتایج جستجو برگرداند.

ایجاد ایمیل:(E-mail)

ایجاد و راه اندازی ایمیل بسیار ساده است، صرف چند دقیقه شما را خواهد گرفت بعد از آن آماده استفاده خواهد بود.

شما کی هستید؟

قبل از اینکه شما پروگرام ایمیل را جهت ارسال و دریافت پیام استفاده نمایید، نیاز به ایجاد آن دارید تا کامپیوتر شما و دیگر کمپیوتر ها شمارا بشناسند، البته خودتان این معلومات را در هنگام ثبت نام در اختیار آنها قرار میدهید.

این معلومات ممکن است پیچیده بنظر برسد، در حقیقت معلوماتی هستند که شما برای شروع کار با ایمیل تان به آن ضرورت دارید.

اسم کاربر (ایمیل آدرس شما) (your ID or E-mail Address)

اسم کاربر کلمه ایست که ای اس پی تان شمارا به آن نام میشناسد، این اسم ای اس پی شما را قادر میسازد تا شما را در میان تمام مشتریان خود شناسای نماید.

ایمیل آدرس تنهاچیزی است که شما میتوانید برای دیگران بدهید تا با استفاده از آن بشما پیام ارسال نمایند.

ایمیل آدرس شما از سه بخش تشکیل شده است که عبارت اند از " اسم کاربر، سمبول (@) و اسم ISP شما.

اسم کاربر یا اسم اصلی شما قبل از سمبول @ (این سمبول بجای کلیمه at استفاده میشود). اسم ISP شما بعد از سمبول قرا میگیرد. مانند InternetCenter@hotmail.com .

کلمه رمز(password)

کلمه رمز عبور شما مانند کلید موتر شما عمل میکند. این کلید در دست هر کسی که باشد میتواند موتر شما را باز و روشن نموده از آن استفاده نماید. پس در محفوظ نگهداشتن آن دقت کافی بخرج دهید. هیچگاه پاسورد خود را در قطعه کاغذی ننویسید که امکان گم شدن آن باشد تا در دست کسی دیگر نیفتد و بدون اجازه شما وارد ایمیل تان گردد.

یک پاسورد خوب و قوی عبارت از متنی متشکل از حروف خرد و بزرگ، سمبول ها و نمبر میباشد. (Awi@2007)

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 

Get Facebook Buttons